Co robić, kiedy Twoje dziecko jest chore?

Każdemu dziecku zdarza się od czasu do czasu złapać jakąś chorobę, szczególnie kiedy pogoda na dworze nie dopisuje. Udajemy się wtedy z pociechą do lekarza, a następnie do apteki, aby zakupić wszystkie lekarstwa, które polecił nam Pan doktor, co jednak robić, kiedy dziecko niechętnie stosuje się do zaleceń lekarza i nie chce brać lekarstw? Warto zaopatrzyć się w inhalatory dla dzieci.

Jak działa inhalator?

Inhalator to urządzenie medyczne, które umożliwia wprowadzenie do niego leku w formie płynnej, a następnie zamienia go w aerozol. Inhalatory dla dzieci są bardzo popularne w dzisiejszych czasach, ponieważ ułatwiają podawanie dzieciom lekarstw, stosuje się je również do działań profilaktycznych oraz przy różnego rodzaju alergiach. Inhalatory dla dzieci przydają się do leczenia infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych, takich jak np. katar, kaszel, zapalenie zatok czy oskrzeli. Inna nazwa inhalatora to nebulizator. Odpowiedni dla dziecka inhalator kupicie na stronie https://www.zdrowiewmodzie.pl/50-inhalatory-dla-dzieci.

Jaki inhalator wybrać?

Jeżeli nie wiesz jaki inhalator wybrać, warto dowiedzieć się czegoś na ten temat, zanim udamy się do sklepu, ponieważ oferta jest naprawdę ogromna. Wybierając urządzenie, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość wytwarzanych przez inhalator cząsteczek. Inhalator rozbija wlany do niego lek na cząsteczki i to właśnie od wielkości ich wytwarzania zależy to, czy lek zostanie podany w całości i dotrze do najdalszych zakamarków oskrzeli. inhalatory dla dzieciNależy również zwrócić uwagę na to, jaki jest poziom głośności kompresora, który jest częścią inhalatora. Jeżeli jest zbyt głośny dziecko, szczególnie niemowlę, może się go po prostu bać, a wtedy pojawi się problem z namową dziecka do korzystania z inhalatora. Musimy także pomyśleć nad tym, jaki czas inhalacji najbardziej nam i naszemu dziecku odpowiada. Inhalatory dla dzieci mają różny czas nebulizacji, ale to od nas zależy, jaki wybierzemy. Zasadniczo łatwiej nakłonić dziecko do korzystania z nebulizatora przez krótszy czas, ale może pomocna okaże się bajka w telewizji lub zajęcie dziecka czymś innym. Wybierając inhalator, zwracajmy uwagę na czas pracy tego urządzenia. Niektóre inhalatory mogą pracować przez 20 minut, a inne działają tylko przez 10 minut i po upływie tego czasu trzeba je wyłączyć także na określony czas.

Jak namówić dziecko do korzystania z inhalatora?

Jeżeli dziecko wcale nie chce korzystać z inhalatora lub niechętnie z niego korzysta, możemy kupić inhalator, który wygląda jak jakieś zwierzątko. Dziecko prawdopodobnie uzna go za nową zabawkę i być może z chęcią podda się nebulizacji. W sklepach stacjonarnych oraz internetowych możemy zakupić najróżniejsze inhalatory dla dzieci, wybór jest naprawdę ogromny.