Co zyskamy powierzając realizację spraw kadrowych zewnętrznej firmie?

usługi kadroweWielu przedsiębiorców startujących ze swoim pierwszym biznesem lub tych, którzy chcą taki biznes rozwinąć, nie zna szeregu przepisów, które są niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej. Zwłaszcza przepisów związanych z zatrudnianiem pracowników i obowiązkami, jakie się z tym wiążą. Dla takich osób skorzystanie z pomocy zewnętrznych kadr wydaje się rozwiązaniem nie tylko wygodnym, ale i opłacalnym ekonomicznie. Usługi kadrowe świadczone są przez wiele podmiotów zajmujących się sprawami księgowymi, a zatem korzystając z usług biura rachunkowego zwykle możemy od razu zamówić usługi kadrowe tj. prowadzenie akt osobowych pracowników, przygotowanie dokumentów związanych z nawiązaniem lub ustaniem stosunku pracy, sporządzanie umów cywilnoprawnych i rachunków do tych umów i mnóstwo innych.

Decydując się na powierzenie spraw kadrowych firmie zewnętrznej, przedsiębiorca nie musi zajmować się wieloma sprawami osobiści. Nie musi chociażby zgłaszać i wyrejestrowywać pracowników do ZUS, ustalać wymiaru urlopów, ustalać prawa do odpraw, pamiętać o terminie badań okresowych pracowników itd. Tym wszystkim zajmie się biuro rachunkowe, które prócz usług księgowych, zajmuje się również świadczeniem usług kadrowych. Dzięki temu przedsiębiorca oszczędza czas i unika wielu pomyłek, które niejednokrotnie mogą go drogo kosztować.

Wybór zewnętrznej firmy, która będzie realizowała dla przedsiębiorcy różnego rodzaju usługi kadrowe to optymalne rozwiązanie dla kogoś, kto nie zatrudnia własnej księgowej, a tym bardziej kadrowej. Bez własnego działu kadr zarządzanie wszystkimi sprawami związanymi z zatrudnianiem pracowników jest niezwykle uciążliwe, zwłaszcza gdy przedsiębiorstwa zatrudnia wiele osób, na różne rodzaje umów. W takim gąszczu przepisów i różnych rozwiązań prawnych łatwo się pogubić, a to może grozić poważnymi konsekwencjami, również tymi finansowymi. Zlecając usługi kadrowe oszczędzamy zatem czas i pieniądze, a nierzadko także mnóstwo nerwów, które pojawiają się zawsze wtedy, gdy musimy odkręcać pewne sprawy, o których zwyczajnie zapomnieliśmy.