Mały glon, a potrafi tak wiele... Tak można podsumować najogólniej działanie słodkowodnej algi, która zawiera w sobie ogromną porcję substancji odżywczych. Nie bez kozery z uwagi na jej nietypowy skład, nie występujący u innych glonów, nazwać można ją super algą.

 

O czym mowa? O małym, mikroskopijnym wręcz, jednokomórkowym glonie, o pięknie brzmiącej nazwie chlorella. Nazwa ta z resztą ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, bowiem chlorella, to najbogatsze znane źródło chlorofilu! A jak wiadomo, chlorofil to zdrowie, także dla człowieka.

 

Chlorella zawiera ponad siedemdziesiąt substancji, które działają dobroczynnie na organizm ludzki. Glon ten jest jednocześnie prebiotykiem, wiąże metale ciężkie i toksyny, zapobiega rozwojowi niektórych bakterii, które są wyjątkowo niebezpieczne dla organizmu. Dzięki wyjątkowemu składowi pochłania zanieczyszczenia, które mają tak negatywny wpływ na ludzki organizm.

 

Z uwagi na swoje niezwykłe właściwości, chlorella uważana jest za absolutny numer jeden jeśli chodzi o suplementy diety. Wyprzedza inne znane i chętnie stosowane algi, w tym spirulinę. Dlatego warto wprowadzić ją do diety.

 

 

http://sklep.spirulina.pl/produkty/chlorella-kompletna-detoksykacja-organizmu