Jak płacić kartą kredytową przez internet?

We współczesnym świecie wielokrotnie przygniata nas rozwój technologii i idące za nią zmiany. Pewnego rodzaju strach przed tą pędzącą machiną zmian odczuwają ludzie starsi, którzy często nie są na nią przygotowani. Wielu ludzi nadal otrzymują pensje czy emerytury za pomocą poczty, bojąc się bardzo pomocnej bankowości elektronicznej, z którą związana jest potrzebna umiejętność odnajdywania się w internecie. I choć wielokrotnie słyszymy o, a nawet używamy kart płatniczych to jednak stajemy wobec dużej rozterki czy aby na pewno przez internet?

Wielowymiarowość transakcji

Jak płacić kartą kredytową przez internet?

Okazuje się, że karta to narzędzie wielowymiarowe. Poza wpłacaniem i wypłacaniem pieniędzy w bankomatach, a także płaceniu nimi przy dokonywaniu transakcji można także płacić nią przez internet. I nie, nie za sprawą tajemnego czytnika zamontowanego w laptopach, telefonach czy komputerach stacjonarnych. Ale o tym za chwilę. Ważne jest zrozumienie, że transakcje dokonywane w bankowości elektronicznej zapewniają dużą wygodę w wykonywaniu płatności

Niedostępność internetu

Niestety, mimo rozwoju często spotkamy się z problemami w wykonywaniu transakcji internetowych. Nie jest to zawsze proces tak szybki jak np. na targu gdzie występuje najlepszy przykład wykonywania transakcji kupna-sprzedaży. A w internecie? Zanim przelew dojdzie, zanim zostanie zaksięgowany, zanim coś zostanie wysłane, a kiedy będę miał dostęp do tej czy innej usługi! To nie wątpliwie nas odstrasza. Na szczęście pojawiła się współcześnie możliwość płatności kartą przez internet! Na czym to polega? Czy jest to bezpieczne? Po więcej informacji możemy sięgnąć na stronę: https://cardina.pl/blog/jak-placic-karta-kredytowa-przez-internet-poradnik.  

Na czym polega?

Proces płatności elektronicznych jest dosyć prosty - wystarczy zazwyczaj wypełnić formularz. Jest to trochę proces taki sam jak przy płatności w supermarketach na terminalu, tylko bez terminala... Żeby system mógł pobrać pieniądze z konta musi wiedzieć z czego ma te pieniądze pobrać, a więc (aby ten proces był w pełni bezpieczny) należy podać bardzo szczegółowe dane, czego często się boimy. System poprosi nas o podanie imienia i nazwiska posiadacza karty, następnie będziemy musieli wpisać długi numer który jest wygrawerowany na naszej karcie bankowej. Warto dodać, że później będziemy musieli odwrócić naszą kartę i podać trzy cyfry umieszczone na odwrocie karty. Ostatnim zadaniem będzie wprowadzenie daty ważności karty  

Czy to bezpieczne?

Prawdę mówiąc, najważniejszy jest w tym wypadku regulamin wykonywanych transakcji. Niestety bardzo często wykorzystywana jest nasza nieświadomość. Widzimy, ze napisane jest że transakcja będzie kosztowała tyle i tyle - wpłacamy i nawet nie dostrzegamy, że zabrało nam z konta o wiele więcej niż zakładano. Dlatego też, zazwyczaj podczas tego typu transakcji wymagane jest zaakceptowanie regulaminu, który określa na co i w jakiej kwocie zostaną przesłane pieniądze. Odpowiadając na pytanie czy to bezpieczne? Generalnie tak, jednak należy upewnić się zawsze na ile dana transakcja jest wiarygodna i poczytać regulamin płatności.