Jak wybrać jakościowy segregator dla swojego biura - porady

Trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek biuro podatkowe bez artykułów biurowych. Są one niezbędne do wykonywania najprostszych czynności, a także do organizowania sobie pracy. W miejscach, w których codziennie dochodzi coraz to więcej ważnych pism oraz dokumentów, konieczne jest posiadanie teczek oraz segregatorów, które to pomogą w utrzymaniu porządku. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup danych artykułów papierniczych, powinniśmy wiedzieć, które z nich są najbardziej jakościowe oraz wytrzymałe. Oto kilka podpowiedzi:

Postaw na jakość

Gdy pracodawca musi zaopatrzyć swoją firmę w dużą ilość artykułów biurowych i tym samym segregatorów, najczęściej rozgląda się za niskimi cenami. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie. Tanie i słabe artykuły będą szybko ulegały zniszczeniu, szczególnie wtedy, gdy są często używane. Dlatego też warto zdecydować się na zakup nieco droższych, ale lepszych modeli. Segregatory o większych rozmiarach mogą pomieścić dużą ilość dokumentów, a więc z pewnością będą one długo wykorzystywane. [caption id="attachment_189" align="aligncenter" width="417"]Segregatory Segregatory. Wykorzystane zdjęcie: Calamus.pl[/caption]

Materiał

To, z czego wykonane są segregatory również ma duże znaczenie. Najczęściej wykorzystywany jest trwały karton lub plastik. Wiele modeli wyposażonych jest także w dodatkowe foliowe zakładki, które są miejscem dla mniejszych i ważnych notatek. Najbardziej trwałe są oczywiście segregatory plastikowe, ponieważ chronią one dokumenty przez zamoknięciem, nie ścierają się i nie widać na nich praktycznie żadnych uszkodzeń, nawet po długim czasie użytkowania. Można również znaleźć segregatory, których ramy zakończone są metalowymi zakładkami. Rogi takich artykułów papierniczych są głównie narażone na uszkodzenia, dlatego opcja z metalowymi zakończeniami jest bardzo korzystna.

Rodzaje

Pracując w biurze jeden rodzaj segregatora to zdecydowanie za mało. Te modele, które posiadają metalowe zszywki są najbardziej popularne Warto również zaopatrzyć się w segregatory stojące, które posiadają jedną przegródkę. Są one bardzo obszerne, dzięki czemu łatwo jest w nich przechowywać dużą ilość dokumentów. Mogą one mieścić nieprzydatne papiery, nie będą wówczas zajmowały miejsca na biurku. Segregatory, które posiadają dodatkowe przegródki także są bardzo przydatne. Gdy w danym czasie musimy opracować partię materiałów, może ona znajdować się w jednym miejscu. Rozdzielone partie dokumentów będą bardziej przejrzyste i łatwiejsze do odszukania. Warto także pamiętać o różnych motywach, dzięki temu łatwiej jest odróżnić, co znajduje się w danym segregatorze.