Jak znaleźć pracę w ochronie?

Bezrobocie w naszym kraju jest obecnie rekordowo niskie. Dokładnie mówiąc, wynosi około 5 procent. Każdy człowiek, który chce pracować, bez najmniejszego problemu znajdzie obecnie zatrudnienie. Niektóre branże bardzo narzekają na brak rąk do pracy. Sprawa dotyczy również ochrony. Zwłaszcza w dużych miastach można znaleźć zatrudnienie w tej branży. Wbrew pozorom zawód ochroniarza nie jest wcale łatwy i przyjemny. Praca ta jest bardzo ciężka. Sprawa dotyczy głównie ilości godzin. W większości przypadków etat ochroniarza wynosi minimum 200 godzin miesięcznie.

Mnóstwo ofert pracy w internecie

praca ochronaCzasy, kiedy szukaliśmy pracy w gazetach przeszły już właściwie do lamusa. W dzisiejszych czasach ludzie szukają zajęcia na stronach internetowych i poprzez aplikacje mobilne. To właśnie tam obecnie oferowana jest praca ochrona to tylko jedna z branż, która stale potrzebuje nowych pracowników. Najnowsze badania dowodzą, że rynek ochrony w Polsce wart jest ponad 8 miliardów złotych. W dużych miastach ochroniarz znajdzie pracę od zaraz. Zwłaszcza ludzie, którzy mają kwalifikację i pozwolenie na broń obiektową. Mimo dużych braków pracowników w tej branży stawki godzinowe nie powalają na kolana. Człowiek bez doświadczenia może liczyć jedynie na stawkę, która nieznacznie przekracza najniższą krajową. Niemniej jednak w tej branży można się rozwijać. Jeśli zrobimy kwalifikację i pozwolenie na broń, możemy liczyć na lepsze stanowisko i dużo bardziej atrakcyjne wynagrodzenie. Konwojent wartości pieniężnych może obecnie liczyć nawet na 20 złotych netto za godzinę pracy. Po kilku latach pracy można również awansować na kierownika, a nawet dyrektora.

Różne stanowiska i możliwość awansu

Praca ochrona na obiekcie stacjonarnym jest bardzo nudna. Niemniej jednak można znaleźć zatrudnienie na nieco lepszych stanowiskach. Załogi interwencyjne to dużo lepsza opcja. Mnóstwo firm zatrudnia załogantów bez kwalifikacji, ale trzeba będzie z czasem się rozwijać. Na patrolach można obecnie zarobić niezłe pieniądze, trzeba jednak wiedzieć, że niebezpieczna jest ta praca ochrona nie jest wcale lekkim zajęciem. Przede wszystkim nie można spać w nocy na służbie. Zresztą załogi interwencyjne robią w nocy mnóstwo kilometrów. Trzeba przecież chronić swoje obiekty i sprawdzać zabezpieczenie budynków i magazynów. Konwojenci natomiast czują ogromną presję. Przewożenie kilku milionów złotych związane jest z bardzo dużą odpowiedzialnością i ryzykiem napadu. Niemniej jednak warto, jest spróbować swoich sił w tej branży. Wbrew pozorom można również całkiem nieźle zarobić.