Jakie materiały opakowaniowe dla sklepu internetowego?

Prowadzenie działalności handlowej za pośrednictwem sieci Internet wiąże się z koniecznością odpowiedniego zabezpieczenia i przygotowania sprzedawanych przez sklep produktów na czas ich transportu, kurierem lub pocztą. Firmy prowadzące sklepy internetowe zmuszone są zatem do zaopatrzenia się w podstawowe materiały opakowaniowe, takie jak koperty bąbelkowe, kartony i opakowania tekturowe, w różnego rodzaju folie, takie jak folia stretch czy folia bąbelkowa, w taśmy klejące, spieniony polietylen i wiele innych.

Kiedy koperta bąbelkowa, a kiedy karton?

Folia StretchWiększość drobnych przedmiotów o niewielkiej masie i gabarytach z powodzeniem może być pakowana do tzw. kopert bąbelkowych. Jest to specjalny rodzaj koperty wykonanej z odpowiednio dobranego rodzaju papieru o zwiększonej odporności na przerwanie i uszkodzenia mechaniczne, wypełnionego od środka folią bąbelkową, której zadaniem jest amortyzowanie wstrząsów i tym samym minimalizacja ryzyka uszkodzenia zawartości przesyłki w czasie transportu. Jeśli przy pomocy pojedynczej koperty bąbelkowej chcemy przesłać kilka drobnych, różnych przedmiotów, wcześniej warto spiąć je ze sobą przy pomocy folii stretch lub taśmy klejącej. Dzięki temu podczas transportu takie przedmioty nie będą obijały się o siebie i zmniejszymy ryzyko ich przypadkowego uszkodzenia.

Opakowania tekturowe i różnego rodzaju kartony wybieramy podczas przygotowywania przesyłek o większych gabarytach lub znacznej masie. W tym przypadku warto pomyśleć o dodatkowym wypełnieniu kartonu materiałami amortyzującymi uderzenia i wstrząsy. Takimi materiałami może być folia bąbelkowa, styropian lub elastyczna pianka z tworzywa sztucznego. Wspomniana wcześniej folia stretch pomoże spiąć ze sobą zawartość przesyłki, dzięki czemu nie będzie się ona przemieszczała w czasie transportu – zmniejszymy w ten sposób ryzyko uszkodzenia zawartości.

Zabezpieczanie przesyłek na paletach

Część asortymentu sprzedawanego przez sklepy internetowe może wymagać transportu na palecie. Do zabezpieczania ładunku na paletach niezbędnym materiałem wydaje się folia stretch (dostępna tutaj: https://zingpack.com.pl/pol_m_Folia-stretch-paletyzacja-288.html), która spina ładunek z paletą oraz dodatkowe pasy spinające, ewentualnie taśma klejąca typu pakowego, która zabezpiecza folię i całość ładunku przed przemieszczaniem się na palecie podczas transportu. Jeśli na paletach znajdują się przedmioty w opakowaniach jednostkowych, zastosowanie folii stretch ochroni także całość ładunku przed jego przypadkowym zabrudzeniem podczas transportu, a do pewnego stopnia również przed wilgocią.