Najlepsze fotele do firmy

Znalezienie najlepszych krzeseł biurowych, które są jednocześnie ergonomiczne i mieszczą się w budżecie firmy, to inwestycja w zdrowie i produktywność pracowników. Na co zwracać uwagę kupując te meble? Oto kilka wskazówek, które pomogą wybrać dobre i nowoczesne fotele biurowe.

Dobre krzesła biurowe mają pełne oparcia

Jak wynika z badań, nowoczesne fotele biurowe mają zasadnicze znaczenie dla wydajności i ograniczenia liczby straconych godzin z powodu obrażeń. Krzesła firmowe powinny być wygodne i mieć pełne oparcie. nowoczesne fotele biurowePowinny zapewniać wiele regulowanych pozycji, w tym podparcie lędźwi, wysokość i ustawienie pochylenia. Najlepsze krzesła biurowe mają miskę siedziska z przednią częścią w kształcie wodospadu (czyli taką, która zakrzywia się w dół). Mata siedzenia powinna być również profilowana, aby umożliwić równomierne rozłożenie ciężaru ciała i wygodne siedzenie. Krawędź miednicy siedzenia powinna być miękka i wyprofilowana, tak aby nie mogła powodować kompresji ud i pośladków. Nowoczesne fotele biurowe powinny oferować oparcie również w rejonie miednicy.

Stawy powinny być ułożone wygodnie pod kątem 90 stopni

Typowe objawy tego, że krzesło biurowe nie jest odpowiednie dla danej osoby, to to, że kąty jej bioder, kolan i kostek nie spoczywają wygodnie pod kątem 90 stopni. Jeśli biodra nie są pod kątem 90 stopni, to krzesło jest albo za wysokie albo za krótkie. To samo dotyczy kolan i kostek – idealnie wszystkie stawy powinny pozostać pod kątem 90 stopni.Tapicerka fotela biurowego musi być przyjemna w dotyku, skoro zamierzamy spędzać w nim większą część dnia – to po pierwsze. Po drugie, powinna być wykonana z jakiegoś oddychającego materiału, który zapobiega przegrzewaniu się organizmu.

Dobry fotel biurowy powinien być regulowany

Kluczem do dobrego, nowoczesnego fotela biurowego jest to, że musi być regulowany we wszystkich kierunkach. Jego siedzisko musi się regulować w górę iw dół, a także przechylać się na boki. Jest to konieczne, aby osiągnąć właściwą postawę, gdy siedzi się przez długie godziny.Regulacja fotela nie powinna wymagać użycia narzędzi. Ma to szczególne znaczenie wtedy, kiedy z jednego fotela korzysta w ciągu tygodnia pracy więcej niż jedna osoba. Dlatego przed nabyciem nowych foteli warto jest je najpierw przetestować. Jeżeli regulacja danego modelu jest zbyt skomplikowana lub wymaga użycia narzędzi, lepiej jest rozejrzeć się za czymś innym.