Niezbędnik każdego przedsiębiorcy

Coraz prościej założyć działalność gospodarczą. Jednoosobową firmę bez problemu zarejestrujemy przez Internet, a sprawy urzędowe stają się naprawdę ograniczone do minimum. Poza podejmowaniem tak ważnych decyzji, jak plan biznesowy, wynajęcie lokalu czy też zrobienie strony internetowej i przeprowadzenie kampanii reklamowej każdy z przedsiębiorców staje przed dylematem rozliczania się z Urzędem Skarbowym. I o ile oczywiście nasza firma nie jest biurem rachunkowym, to powinniśmy mocno przemyśleć różnego typu rozwiązania, jakie mamy na rynku. Dobra księgowa oprócz rozliczenia przychodów i rozchodów działalności będzie również dbała o dokumentację, a co najważniejsze będzie nas reprezentować w czasie kontroli. Jeśli nie chcemy generować etatu lub wchodzić we współpracę z biurem rachunkowym, zawsze możemy zdecydować się na księgowość online.

Księgowanie po prostu

księgowość onlineRozwój technologii sprawia, że coraz częściej sięgamy po systemy zdalne i dzięki temu też organizujemy sobie pracę wtedy, kiedy chcemy. Brak ograniczeń w tym wymiarze jest dość istotny. Do prowadzenia księgowości potrzebujemy tylko i wyłącznie komputera z dostępem do internetu bez jakichkolwiek dodatkowych programów, licencji czy aplikacji. To idealne rozwiązanie dla małych i średnich firm, a najlepiej się sprawdza, gdy mamy dużo rachunków opiewających na niskie kwoty. Wtedy opłata za księgowość online, w porównaniu z kosztem biura jest najbardziej atrakcyjna. Dodatkowo system zadba o inne sprawy firmy takie amortyzacja, różnego rodzaju ewidencje czy generowanie odpowiednich plików i druków. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o takim sposobie księgowości zajrzyjcie na i-MalaKsiegowosc.pl.

Kto korzysta z księgowości internetowej?

Najczęściej z usług księgowości zdalnej korzystają przedsiębiorcy, którzy rozliczają się z Urzędem Skarbowym „na zasadach ogólnych” lub podatkiem liniowym. To również ciekawa opcja dla płatników VAT. Opłata za serwis jest stała, w związku z tym bez problemu możemy zaplanować sobie budżet firmy. Księgowość online to bardzo wygodna opcja również dla tych wszystkich, którzy są bardzo zabiegani i do dokumentacji siadają czasem dopiero w nocy. Sam system jest intuicyjny i wystarczy raz wprowadzić dane, by zaczął on nadawać kolejne numery zarówno pozycji księgowych, jak i konkretnych ewidencji. Do najbardziej popularnych należą Księga Przychodów i Rozchodów, amortyzacja czy zakup i sprzedaż VAT. Poza tym w systemie możemy prowadzić również moduły pracownicze takie jak kadry i płace. Dzięki możliwości wygenerowania wydrukowania lub wysłania takich deklaracji jak na przykład PIT, VAT, ZUS DRA oszczędzamy bardzo dużo czasu i minimalizujemy ryzyko pomyłki.