Ochrona danych w firmie

Odpowiednie zabezpieczenie i ochrona informacji o klientach i pracownikach firmy to jeden z podstawowych obowiązków każdego przedsiębiorcy. Za nieprzestrzeganie ogólnych zasad bezpieczeństwa względem przechowywania i przetwarzania danych o klientach firmy grożą surowe konsekwencje, w tym odpowiedzialność karna. W związku z tym tak ważnym zadaniem staje się prawidłowa utylizacja różnego rodzaju, niepotrzebnych już firmie dokumentów w formie akt papierowych lub zapisów elektronicznych na takich nośnikach danych jak płyty DVD/CD. Do utylizacji tego typu materiałów najczęściej wykorzystuje się profesjonalne niszczarki biurowe, które szatkują papier na drobne, nie nadające się już do ponownego odczytu fragmenty.

niszczarki biuroweWspółczesne niszczarki biurowe pozwalają na niszczenie od kilku do kilkunastu, a w wersjach profesjonalnych nawet do kilkudziesięciu, kartek papieru jednocześnie. To niezwykle wygodne rozwiązanie, dzięki któremu oszczędzamy czas i mamy gwarancję prawidłowej utylizacji starych akt i wszelkich innych papierowych wydruków, mogących zawierać wrażliwe informacje na temat klientów lub pracowników naszej firmy. Co ciekawe, zaawansowane modele niszczarek biurowych bez problemu radzą sobie z metalowymi zszywkami i spinaczami, dzięki czemu nie trzeba nawet rozpinać kartek papieru przed poddaniem ich utylizacji. Najnowsze i największe modele tego typu sprzętu radzą sobie z utylizacją całych teczek lub zeszytów, co w jeszcze większym stopniu usprawnia prace przy porządkowaniu firmowych dokumentów lub przy porządkowaniu firmowego archiwum.

Warto pamiętać, że niszczarki biurowe wykorzystuje się również do utylizacji elektronicznych nośników danych takich jak płyty DVD/CD, a także do niszczenia różnego rodzaju kart rabatowych, kredytowych, debetowych i innych. Przy pomocy tego typu urządzeń można utylizować dokumenty laminowane, a więc zabezpieczone osłoną plastikową - np. stare firmowe identyfikatory, dokumenty osobiste i wiele innych. Niszcząc tego typu dokumenty w niszczarkach, mamy pewność, że umieszczone na nich dane osobowe nie zostaną przechwycone przez niepowołane do tego osoby.