Po co firmie gadżety reklamowe?

Wiele firm bez względu na branżę decyduje się na zakup przedmiotów, które opatrzone są nadrukiem z ich logiem. Ogólna odpowiedź na pytanie „po co?” jest dość oczywista – rozdawanie takich rzeczy jest aktywnością marketingową. Jednak czy faktycznie w dobie powszechnej i łatwo dostępnej reklamy internetowej ma to sens?

Trwała forma reklamy

W przeciwieństwie do wyskakujących okienek na serwisach internetowych lub reklam filmowych przeszkadzających w oglądaniu interesującego widza materiału, gadżety reklamowe zostają na długo w posiadaniu ich użytkownika. Długopisy, odzież reklamowa z nadrukiem czy powerbank to przedmioty, z których ludzie korzystają często, a nierzadko wręcz codziennie. Klienci lub potencjalni klienci, którzy często mają okazję przyglądać się logu i nazwie Waszej firmy, najszybciej o niej pomyślą, gdy zechcą skorzystać z oferowanych przez nią usług lub produktów. To dla nich łatwe i szybkie rozwiązanie, a często ludzie nie mają czasu lub ochoty przedzierać się przez gąszcz konkurencyjnych firm, gdy jedna z nich znajduje się tak naprawdę na wyciągnięcie ręki.

Wykorzystanie reguły wzajemności

Podarowanie komuś użytecznego gadżetu z logiem firmy może być jednym ze sposobów na wykorzystanie psychologicznej reguły wzajemności. Polega ona na tym, że ludzie otrzymujący od innych jakiś gratis, czują silną potrzebę odwzajemnienia się i to nawet w sposób zdecydowanie większy niż można byłoby się spodziewać. Z tego względu, gdy w ramach jakiegoś wydarzenia lub po udanej transakcji dorzucicie za darmo jeden lub kilka gadżetów, możecie spodziewać się, że taka osoba z dużym prawdopodobieństwem skorzysta jeszcze z Waszej oferty. W tym przypadku sprawdzą się szczególnie przedmioty bardziej wyróżniające się niż długopis np. odzież reklamowa z nadrukiem, etui na tablet czy porcelanowy kubek. O takich bonusach ludzie nie zapominają tak szybko jak o niewielkich długopisach czy ołówkach, do których odbiorcy tego typu reklamy zdążyli się już zbyt bardzo przyzwyczaić.

Jakie rzeczy można wykorzystać?

odzież reklamowa z nadrukiem

Obecnie właściwie nie ma ograniczeń jakie gadżety reklamowe można wykorzystać w tego typu akcji marketingowej. W sklepach, które oferują przedmioty z profesjonalnymi nadrukami znajdziecie apteczki, piersiówki, narzędzia, latarki, akcesoria pinknikowe… Pełna lista jest niewyobrażalnie długa. Możecie dopasować charakter upominku marketingowego do branży lub zdecydować się na uniwersalne przedmioty takie jak odzież marketingowa z nadrukiem czy porcelanowy kubek, na których oprócz loga możecie umieścić jeszcze jakiś zabawny i chwytliwy tekst.