Podstawy blog marketing

Blog marketing to forma marketingu internetowego oparta na wykorzystaniu dostępnych w Sieci platform blogowych. Metodę tę stosuje się albo w celu promocji strony internetowej danej firmy, albo jako bezpośrednią reklamę firmy. Jest to bardzo skuteczne narzędzie marketingowe, ponieważ prowadzenie bloga jest tańsze i łatwiejsze niż prowadzenie strony. Blog będzie też skutecznie pozycjonował firmową stronę w przeglądarce.

W ramach blog marketing prowadzi się działalność na kilka różnych (choć nie wykluczających się) sposobów. Po pierwsze, blog może służyć jako kanał bezpośredniego informowania o aktywności naszego biznesu. Wówczas umieszczamy na nim teksty, zdjęcia i filmy dotyczące działalności firmy (nowe towary lub usługi w ofercie, promocje, nowe formy płatności itd.).

Drugi rodzaj aktywności blogowej jest bardziej kosztowny i czasochłonny, ale też bardziej skuteczny. Polega on na podjęciu współpracy z profesjonalnymi blogerami, którzy dla stałej widowni testują produkty i usługi z określonej branży. Taki bloger otrzymuje od nas nasz produkt i usługę, a następnie kieruje jego recenzję do swoich subskrybentów. Recenzja kieruje ich uwagę na naszą firmę, budując naszą markę. Krótko mówiąc, bloger sprzedaje nam zaufanie, jakim darzy go jego widownia lub czytelnicy.

Trzeci pomysł na blog marketing polega na organizowaniu konkursów dla czytelników naszego bloga, lub blogów współpracujących z nami blogerów. Najprostszy mechanizm, jaki można tu zastosować, polega na losowaniu nagród wśród osób, które w ten czy inny sposób skorzystały z naszej oferty.

Jeśli umiejętnie zastosujemy wszystkie wymienione wyżej metody, z pewnością zauważymy zwiększenie obrotów naszego biznesu. Blog marketing to prosta i skuteczna metoda reklamy internetowej, sprawdzająca się zarówno w przypadku firm o ustalonej pozycji na rynku, jak i tych dopiero startujących.