Rodzaje dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego w Poznaniu?

Ze względu na spore utrudnienia w dostępie do specjalistów w ramach powszechnego systemu opieki zdrowotnej, coraz więcej osób decyduje się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia w prywatnej firmie. Ubezpieczenie tego typu uprawnia do skorzystania z pomocy lekarzy specjalistów i badań diagnostycznych poza kolejką, w ramach prywatnej opieki medycznej, a także do uzyskania dodatkowej pomocy medycznej w przypadku ciężkich chorób, na przykład w przypadku choroby nowotworowej.

A gdzie można wykupić takie prywatne, dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne? Poznań jak i inne większe polskie miasta to miejsce pracy tzw. brokerów ubezpieczeniowych, czyli osób, u których można porównać oferty wielu firm ubezpieczeniowych i wybrać tę ofertę, która będzie najlepiej dostosowana do indywidualnych potrzeb danej osoby. Najpopularniejsze formy prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego to ubezpieczenia ambulatoryjne i lekowe oraz ubezpieczenia szpitalne.

Ubezpieczenia ambulatoryjne

To najbardziej popularne, prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Poznań jest dużym miastem, w którym działa wiele prywatnych przychodni, w związku z czym osoba wykupująca tego typu ubezpieczenie, uzyskuje możliwość skorzystania z pomocy specjalistów wielu dziedzin medycyny. Umówienie się na wizytę w perspektywie kilku-kilkunastu dni czasu jest w tym przypadku naprawdę łatwe.

Ubezpieczenie lekowe

Leki Ten rodzaj ubezpieczenia zdrowotnego obejmuje wsparcie finansowe na zakup leków, na przykład na zakup drogich antybiotyków. Taka forma ubezpieczenia pozwoli obniżyć koszty zakupu drogich leków nawet o kilkadziesiąt procent ich podstawowej wartości. Ten rodzaj ubezpieczenia może być dodatkową opcją do klasycznego ubezpieczenia na życie.

Ubezpieczenia szpitalne

To stosunkowo drogi, a przez to jeszcze niezbyt popularny rodzaj prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego. Osoba, która zdecyduje się wykupić takie ubezpieczenie zdrowotne w Poznaniu lub dowolnie innym mieście Polski, z automatu zyskuje dostęp do profesjonalnych zabiegów, a w razie potrzeby również do operacji, realizowanych na terenie najlepszych prywatnych i państwowych placówek służby zdrowia w Polsce.