Rozwiązania komercyjne czy Open Source?

Jeśli szukamy odpowiedzi na pytanie jakie oprogramowanie sklepu internetowego sprawdzi się w naszym biznesie najlepiej, zacznijmy od przejrzenia programów o otwartej licencji. Nie wydając ogromnej ilości pieniędzy oraz nie tracąc czasu, możemy uzyskać coś na wzór oprogramowania dedykowanego. Dziej się tak dlatego, że poza mechanizmami standardowymi, które są gotowe do wykorzystania, od samego początku, możemy dopasować do niego kolejne moduły, które kreowane są od zera, specjalnie dopasowując się do potrzeb naszego e-handlu.

Komercyjne nie zawsze znaczy, że lepsze

Często zastanawiając się nad tym jakie oprogramowanie sklepu internetowego będzie dla nas właściwe, rozważamy zakup software’u, ponieważ sądzimy, że jeśli coś jest darmowe, to z pewnością gorzej się sprawdzi i nie spełni w całości naszych wymagań. Niestety płatne oprogramowania zamknięte, mimo dość dużej ilości przydatnych funkcji, mają dosyć poważny brak, a mianowicie jak sama nazwa wskazuje są zamknięte, przez co gdy wykryjemy jakieś błędy, nie możemy ich zlikwidować na własną rękę. W takiej sytuacji pozostaje nam tylko oczekiwanie na pojawienie się producenckiej aktualizacji.

Open Source daje dużo wolności

Zdecydowanie się na oprogramowanie Open Source, pozwala nam na modyfikacje w źródle strony. Każdy użytkownik, mając taką potrzebę, może analizować, a także zmieniać kod, w którym nasz sklep został napisany.