Święta tuż, tuż. Niestety, nie wszystkim będzie dane spędzić go z rodziną i najbliższymi. Część rodaków, zwłaszcza tych wyjeżdżających za pracą za granicę, czy w Polskę, nie będzie mogła zasiąść do Wigilijnej Wieczerzy razem z tymi, których kocha i o których się troszczy. To bardzo smutne i bolesne, zwłaszcza w okresie Świąt.

Jak sprawić, by rozłąka była choć odrobinę mniej dolegliwa? By zrekompensować sobie w jakiś sposób brak fizycznej bliskości, kontaktu, uścisków, wspólnego świętowania? Można na kilka sposobów. Po pierwsze kontakt przez telefon lub jeszcze lepiej przez Skype'a. Możemy zobaczyć się wtedy z tymi, których kochamy i z którymi chcielibyśmy być, niestety nie było nam dane. Taki kontakt naprawdę wiele znaczy, zwłaszcza gdy tęsknimy... Druga sprawa, to prezent. Dziś dzięki możliwości wysłania taniej paczki i kupienia choćby drobiazgu, czy większej rzeczy w promocyjnej cenie, prezent można wręczyć każdemu. Wystarczy tylko odrobina chęci i pamięć.

To chyba najszybsze i najłatwiejsze sposoby, by "być razem" i wygnać precz tęsknotę.

Gorzej, gdy w grę wchodzą tęskniące za rodzicem dzieci. Wtedy tania paczka może nie pomóc. Niestety, nie ma dobrej recepty na to, by zrekompensować rozłąkę pociechom. Bo im braku mamy, czy taty, nie tylko w święta, ale i w ciągu roku nie zrekompensuje nic. Ani tania paczka, ani nawet najdroższa...