Widoczność przede wszystkim

Amerykańskie Towarzystwo Optometryczne (AOA) podało niedawno informację, że 90% wszystkich decyzji dotyczących kierowania pojazdem opiera się wyłącznie na wskazaniach wizualnych. Oznacza to, że doskonałej jakości wycieraczki do szyb są właściwie niezbędne do dokładnego widzenia drogi i bezpiecznego prowadzenia auta. Dlatego wiele firm produkujących wycieraczki i pióra do wycieraczek tak poważnie podchodzi do tego, wydawałoby się, pośledniego elementu wyposażenia samochodu. Wielu producentów inwestuje niemałe pieniądze w swój dział rozwoju, aby upewnić się, że każdy ich produkt działa najlepiej jak to tylko możliwe, jest długotrwały i wytrzymały, łatwy w instalacji i pasuje do jak największej liczby pojazdów. Wielu z nich oferuje również pióra do wycieraczek na wymianę, które zawsze warto wozić ze sobą.

Dobra widoczność to bezpieczniejsza jazda

Aby zapewnić sobie jak najlepszą widoczność w trakcie podróży, warto przestrzegać kilku prostych zasad i zrobić mały przegląd samochodu przed wyruszeniem w trasę. Przede wszystkim trzeba upewnić się, że wszystkie światła samochodu - reflektory, światła stopu i sygnały - działają prawidłowo. Wykonanie tego testu chociaż raz na tydzień zapewni najlepszą widoczność podczas jazdy w nocy i umożliwi uniknięcie uzyskania kosztownego mandatu.

Konieczność wymiany wycieraczek

Warto jest też mieć otwarte oczy na znaki sygnalizujące, że pióra do wycieraczek wymagają wymiany. Jakie to mogą być znaki? Uszkodzone wycieraczki pracują nierówno, co uniemożliwia ich prawidłowy kontakt z powierzchnią przedniej szyby. pióra do wycieraczekSpowoduje to powstanie nie wyczyszczonych lub smugowatych obszarów, co poważnie pogorszy zdolność widzenia. To najpoważniejszy sygnał mówiący o tym, że wycieraczki mogą potrzebować wymiany. Pojedyncze smugi też mogą być takim sygnałem alarmowym. Najczęściej spowodowane są one przez suchą gumę, która stwardniała i pękła. Smugi mogą być również powodowane przez soki drzewne, smołę drogową i inne obce substancje obecne na piórze wycieraczki. Jeżeli nie da się ich usunąć, pióro należy bezwzględnie wymienić.gumie ostrza. Piórom wycieraczek należy się przyglądać regularnie, bowiem wiele czynników może je uszkodzić. Skrobaczki do lodu, automatyczne myjnie samochodowe lub wandalizm to tylko niektóre z nich. Regularny przegląd wycieraczek (oraz posiadanie kilku piór w zapasie) to czynność równie ważna co pilnowanie innych podzespołów samochodu – pamiętajmy o tych 90%. To od nich w wielu przypadkach zależy zdrowie i życie uczestników ruchu drogowego.